Útočník Al-Ittihad Karim Benzema je rozčarován životem v Saúdské Arábii a přeje si opustit klub. Informuje o tom zpravodajský server Relevo.

Podle zdroje Benzema sdělil tuto informaci svým přátelům po návratu do Francie během rekonvalescence po zranění. Forvard také nedávno koupil vilu v Madridu, což naznačuje jeho nedostatek nadšení vrátit se do Saúdské Arábie.

Je však nepravděpodobné, že by se Al-Ittihad rozešel s Benzemou před vypršením jeho současné smlouvy, protože klub se zavázal zachovat image země. Benzemova smlouva se saúdskoarabským klubem zahrnuje finanční podmínky, které pravděpodobně nedosáhne žádný evropský tým.

Situace představuje dilema pro Benzemu i Al-Ittihada. Hráč touží po změně prostředí a návratu do Evropy, zatímco klub se zdráhá pustit jednoho ze svých hvězdných hráčů před koncem jeho lukrativní smlouvy. Toto napětí může vést ke složitému a potenciálně zdlouhavému procesu vyjednávání, protože hledají vzájemně přijatelné řešení.

Útočník Al-Ittihad Karim Benzema

Abychom to shrnuli, v médiích se objevily předchozí zprávy naznačující, že francouzský fotbalista má konflikt s hlavním trenérem Al-Ittihad Marcelo Gallardo.

36letý Karim Benzema vstoupil do saúdského klubu v létě 2023 jako volný hráč. V aktuální sezóně odehrál 29 zápasů ve všech soutěžích, vstřelil 13 gólů a přidal 8 asistencí. Jeho stávající smlouva s klubem platí do léta 2026.

Podle informací zveřejněných na portálu Transfermarkt se aktuální tržní hodnota Benzemy odhaduje na 15 milionů eur.

Tato situace zdůrazňuje složitost a výzvy, kterým Benzema čelí při svém rozhodnutí opustit Al-Ittihad. Hlášený konflikt s manažerem spolu s lukrativními smluvními podmínkami představuje významnou překážku potenciálního odchodu. Klub se pravděpodobně zdráhá rozejít se s hráčem Benzemova kalibru před koncem jeho smlouvy, pokud se nepodaří zajistit vhodnou náhradu.

Benzemova touha vrátit se do Evropy, kde se prosadil jako útočník světové úrovně, je pochopitelná. Orientace ve finanční a smluvní realitě jeho současné situace však bude vyžadovat pečlivé vyjednávání a kompromisy všech zúčastněných stran.

Jaký je nejpravděpodobnější výsledek pro budoucnost Karima Benzemy v Al-Ittihad?
Benzema splní svou smlouvu s Al-Ittihad do roku 2026 i přes nahlášený konflikt s manažerem.
100%
Benzema vyjedná předčasné propuštění ze smlouvy a opustí Al-Ittihad, aby se vrátil do evropského klubu.
0%
Voted: 1