Francouzský útočník Karim Benzema z Al-Ittihad dorazil do zázemí španělského klubu Real Madrid. Informoval o tom novinář a zasvěcenec Fabrizio Romano.

Podle zdroje bude madridský tým asistovat Benzemovi s lékařskými testy a rekonvalescencí po zranění. Uvádí se, že saúdský klub vyjádřil vděčnost Realu Madrid za pomoc při léčbě útočníkova zranění.

Za zmínku stojí, že Benzema vynechal poslední dva zápasy Al-Ittihad – proti Al-Shabab (1:3) a Al-Hilal (1:2) – kvůli zranění.

Toto gesto Realu Madrid demonstruje jejich ochotu podpořit jednoho ze svých bývalých hvězdných hráčů, i když nyní hraje za jiný klub. Spolupráce mezi oběma týmy v Benzemově rehabilitačním procesu naznačuje pozitivní vztah a porozumění pro pohodu hráče. Tento typ spolupráce mezi kluby může být prospěšný pro zraněné hráče, kteří se snaží získat zpět svou kondici a vrátit se na hřiště.

Abychom to zrekapitulovali, šestatřicetiletý fotbalista přišel do Al-Ittihad z Realu Madrid loni v létě. Během tohoto období odehrál 29 zápasů ve všech soutěžích, vstřelil 13 gólů a přidal 8 asistencí. Podle údajů na webu Transfermarkt je odhadovaná tržní hodnota hráče 15 milionů eur.

Francouzský útočník Karim Benzema z Al-Ittihad

Tento přestup do saúdského klubu představuje významný posun v Benzemově kariéře, protože za sebou zanechal své slavné působení v Realu Madrid, aby se pustil do nové kapitoly. I přes svůj pokročilý věk pokračuje Francouz ve výkonech na vysoké úrovni, o čemž svědčí jeho působivé statistiky střílení gólů a asistencí pro Al-Ittihad.

Hlášená tržní hodnota ve výši 15 milionů EUR naznačuje, že Benzema si i přes postupující roky stále zachovává významnou komerční přitažlivost a hodnotu. To by z něj mohlo udělat atraktivní cíl pro další kluby v Evropě i na Středním východě, pokud by Al-Ittihad v budoucnu uvažoval o jeho vyřazení.

Celkově byl Benzemův přesun do Saudi Pro League zatím úspěšný, což mu umožnilo pokračovat ve své hráčské kariéře na vysoké úrovni a potenciálně se připravit na budoucí přesun nebo přechod na trenéra nebo management.

Jaká je nejpravděpodobnější trajektorie budoucnosti Karima Benzemy po jeho úspěšném působení v Al-Ittihad?
Benzema uvidí zbytek své smlouvy s Al-Ittihad do roku 2026 a poté odejde z profesionálního fotbalu.
100%
Benzema bude přitahovat zájem dalších klubů, ať už v Evropě nebo na Středním východě, a zajistí si přestup před koncem jeho smlouvy s Al-Ittihad.
0%
Voted: 1